• Havana, Küba’nın başkentidir ve 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba’nın hem de Karayipler’in en büyük şehridir.
  • Küba’da iki çeşit para birimi var. Birisi Moneda Nacional (ulusal para), diğeri ise Peso Convertible (çevrilebilir peso – CUC).
  • Küba, kapalı yönetim biçiminin aksine oldukça renkli bir mutfağa sahip. Geleneksel Küba yemekleri İspanyol, Karayip, Afrika, Fransız ve küçük ölçüde Çin mutfağının etkisiyle şekillenen tariflerden oluşuyor.
  • Amerikalı yazar Ernest Hemingway ‘’ Çanlar Kimin İçin Çalıyor’’ ve ‘’ Yaşlı Adam ve Deniz ‘’ romanlarını Küba’da yaşadığı dönem yazmıştır.
  • Küba toprağının yüzde 22’si ‘doğal koruma alanı’ içindedir.
  • Küba’da müzik standartların dışında. Sokaklarda, kumsalda, evlerde, hiç bitmeyen partilerde, karnavallarda kısacası her yerde…

1. GÜN: İstanbul – Varadero
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali GO&GO TOUR kontuarında buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben THY Havayollarının THY 183 sefer sayılı uçuş ile saat 02:10’da HAVANA’ya hareket. Yerel saat ile 08.00’da havalimanına varışı takiben VARADERO ’ya hareket. Hotele yerleşme .
Deniz ve güneşten faydalanmak için tam gün sizin. Öğle – akşam yemekleri ve geceleme otelde.

2. GÜN: Varadero
Otelde alınacak kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman . öğle ve akşam yemekği ve.Geceleme otelde.

3. GÜN: Varadero- Santa Clara -Trinidad
Otelde alınacak kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Saat 09.00’da bizi bekleyen otobüsümüz ile SANTA CLARA şehrine doğru yola çıkıyoruz. Santa Clara’ya varışı takiben CHE ANIT MEZARI’nı ziyaret edip öğle yemeğine geçiyoruz. Yemek sonrası Trinidad’a hareket. Trinidad’a varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. GÜN: Trinidad- Havana
09.00 Kahvaltı sonrası odaları boşaltıyoruz TRİNİDAD ŞEHİR TURU için otelden hareket. Tur esnasında Romantik Müze, Trinidad çarşısı ve Aziz Ana Meydanı görülecek yerler arasında. Havana şehrine transfer . Yolumuz üzerinde GUANA yerli adası ve TİMSAH ÇİFTLİĞİ gezilecek yerler. Öğle yemeğini CİENFUEGOS şehrinde alıyoruz. Akşam üstü HAVANA’ ya varmış . Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman ,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN: Havana
Otelde alınacak kahvaltının ardından saat 10.00’da tam günlük HAVANA ŞEHİR TURU için otelden hareket. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Malecon (sahil şeridi), Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı (Calle Obispo), Atatürk’ün heykeli, Floridita ve La Bodeguida Del Medio görülecek yerler arasındadır. MARCADO SAN JOSE’de alış veriş için serbest zaman.
Otelimize transfer ,akşam yemeği ve Geceleme otelde.

6. GÜN: Havana
Otelde alınacak kahvaltı sonrası tam günlük PİNAR DEL RİO & VİNYALES turu .Öğle yemekli bu turumuzda Havana ya 180 km mesafede bulunan pinar del rio şehri,gezilecek . daha sonra unesco tarafından koruma altına alınan VİNYALES vadisi gezilecek .Öğle yemeğimizi vinyales vadisinde alıcağız.Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman.Akşam yemeği ve Geceleme otelde.

7. GÜN: Havana
Otelde alınacak kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Bu gününüzü plajda ya da şehir merkezinde alış verişle geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve Geceleme otelde.

8. GÜN: Havana – İstanbul
Otelde alınacak kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz . Havalimanına transfer . Bilet ve bagaj işlemleri ardından THY Havayollarına ait TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 10.00’da İSTANBUL’a hareket. Geceleme uçakta. ERTESİ GÜN Yerel saatle 10.15’da İSTANBUL ’a varış.
Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
4 gece 4*Havana Memories elit hotel yarım pansiyon konaklama,
2 gece 4* Varadero Memories hotel tam pansiyon konaklama,
1 gece 4*Trinidad Brisas Del Mar Hotel tam konaklama,
THY Havayolları ile İstanbul – Havana – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri,
Öğle yemekli GUANA YERLI ADASI-TIMSAH ÇIFTLIĞI VE CIENFUEGOS ŞEHIR TURU,
Öğle yemekli CHE ANIT MEZARI , SANTA CLARA turu,
Öğle yemekli PİNAR DEL RİO & VİNYALES turu
HAVANA şehir turu
Havaalanı – otel – havaalanı transferleri,
HAVANA /VARADERO/TRİNİDAD /HAVANA Şehirler arası transferler,
TRİNİDAD panoramik şehir turu,
ingilizce rehberlik hizmeti,
Küba vizesi,

*GO&GO TOUR zorunlu durumlarda oteli değiştirme hakkını saklı tutar.
*Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden ve rötarlardan firmamız sorumlu değildir.